پرچم سرخ گنبد امام حسین (ع)

به فلسفه پرچم سرخ بالای گنبد حرم مطهر امام حسین (ع) توجه کردید؟
میدونید چرا رنگ این پرچم سرخ هست؟
همانطور که همه ما میدونیم هر پرچمی نماد و بیانگرمطلب خاصی هست . در فرهنگها و ملل مختلف پرچم را برای بیان احساسات ، اعتقادات و موراد دیگر بکار میبرند.

در فرهنگ عرب هم، هر پرچمی حرف و سخنی در خود دارد. از قدیم الایام هنگامی که کسی از اعراب به ناحق و مظلومانه کشته و خونش بر زمین ریخته میشد ، تا مادامی که کسی به خونخواهی او بلند نشده و به حق، مجرم را از ببین نبرده ،بالای مقبره ی آن مظلوم پرچم سرخ نصب میکردند و این پرچم تا مادامی که ظالم به سزای عمل خود نرسد بالای مقبره مظلوم میماند و پس از آنکه ظالم به سزای عمل خویش رسید پرچم را با پرچم سیاه یا سبزعوض میکنند.
پس از شهادت مظلومانه ی امام حسین(ع) و یارانش ، قیامهای بسیاری به خونخواهی این بزرگوار صورت پذیرفته ولی هیچکدام تمام وکمال و به حق نبوده وبر طبق نظر جمیع اندیشمندان این مهم تنها بدست مبارک امام زمان (عج) به سرانجام خواهد رسید.

 

افتخار دیگر برای هیئت جانثاران نصرآبادیهای مقیم سبزوار پس از تعویض پرچم سرخ بالای گنبد امام حسین (ع) و اهدای آن به ستاد عتبات بیرجند به همت یکی از بچه های هیئت از خراسان جنوبی به سبزوار فرستاده و در مراسم امشب دعای توسل مورخه92/02/24  به دست عاشقان آن حضرت میرسد تا شمیم عطرش زینت دهنده دعای توسلی باشد که هر هفته دعا میکنند خدایا فرج امام زمان و زیارت کربلای با بچه های هیئت رو برسون ./ 1 نظر / 44 بازدید
تاوپلج

سلام با افتخار لینک شدید. مستدام بمانید