آغاز فصل برداشت هندوانه آجیلی

هرساله در اواخر شهریور ماه برداشت هندوانه تخمه آچیلی(ژاپنی) از مزارع دیم روستای نصرآباد آغاز میشود و زنان و مردان دوشادوش یکدیگر مشغول جمع آوری هندوانه ها از زمینها زیر کشت و جداسازی تخمه از مغز و پست هندوانه میباشند تا هم با استفاده از پوست و مغز هندوانه ها برای دام ها و خشک کردن تخمه ها که نباید در آفتاب باشد در اتاق که جریان هوا از آن عبور میکند یا به قول نصرآبادیها در عیاس خشک شود شاید مدت زمان خشک شدن زیاد باشه ولی از لحاظ کیفیت رنگ تخمه قرمز تر خشک میشه و هرچی رنگ تخمه قرمزتر باشد قیمت فروش بالاتر است.

/ 4 نظر / 225 بازدید
قاسم رحمت الله

تخمه هندوانه ارزشش جای خود داره حاج مهدی -ولی مغز هندوانه که این طور کنار ریخته میشه واقعا حیفه تو شهر باید خدا تومن پول داد -یادم باشه هر چی رفیق دارم به صورت جیره بندی شده و به نوبت ببرمشون خونه بابات تا هم دلی از عزا در بیارن هم کمکی داشته باشند جهت تسریع جداسازی مغز هندوانه و تخمش[چشمک][چشمک][چشمک]

سایت ساز

با سلام، آیا می خواهید دارای سایت مستقل و حرفه ای شوید؟ آیا می خواهید زحماتی که برای وبلاگ خود می کشید از بین نرود و به نفع صاحبان سایت های ایجاد وبلاگ نشود و برای خودتان بماند؟ آیا می خواهید از دنیای مبتدی وبلاگ خارج شده و به دنیای حرفه ای سایت واردشوید و با گسترش سایتتان از آن کسب درآمد کنید؟ آیا می خواهید بدون داشتن دانش برنامه نویسی و دانش راه اندازی هاست وارد دنیای حرفه ای سایت شود؟ آیا می خواهید با کمترین هزینه ممکن دارای یک هاست یک دامنه رایگان و قالب حرفه ای و مدرن سایت شوید؟ آیا قیمت های سرسام آور سایت های ایجاد هاست از ورود شما به دنیای حرفه ای سایت جلوگیری کرده است؟ آیا می خواهید فقط با قیمت 7000 تومان همه امکانات بالا را یک جا دریافت نمایید؟ آیا میدانید که این امکانات نیاز به تمدید ماهانه یا سالانه ندارند و شما فقط با یک بار خرید ، سایت را برای همیشه از آن خود می کنید؟ آیا میدانید تمام کار های راه اندازی سایت ازجمله راه اندازی هاست و نصب مدیریت محتوای جوملا و قالب های آن توسط شرکت سایت ساز انجام می گیرد وشما فقط سایت خود را طراحی ومدیریت می کنید؟ برای دریافت سایت و کسب اطلاعات بیشتر، به ما مراجع

Mohammad Ramezani Pour

با سلام به سایت ما نیز سری بزنید شاید مطالبی که میخواهید بدست آورید. جهت آمار بازدید و کسب رتبه با سایت پاتوق شهر تبادل لینک کنید.(وقت چندانی نمی گیرد.) راستی انجمن هم افتتاح شد که شما دوستان عزیز میتوانید مشکلات و سوالات خود را مطرح نمایید.(مخصوصا در زمینه ی وبلاگ و کد نویسی) آدرس سایت = http://www.patoghshahr.ir آدرس تبادل لینک = http://www.link2.patoghshahr.ir آدرس انجمن سایت =http://www.patoghshahr.ir/Forum موفق باشید!

قاسم رحمت الله

مهدی جان چند تا عکس ماهواره ای با نرم افزار گوگل ارث از روستا نصراباد گرفتم فرستادم به ایمیلت -اگه صلاح میدونی رو سایت بذار -بعدش یه درخواست کوچولو دارم با پایگاه بسیج عمار یاسر و رضای بخشدار و مسلم حسن رضا ارتباط تلفنی و اینترنتی برقرار کن و اگه میشه یه قسمت از سایت رو اختصاص بده به این موضوع-و همچنین به رضا بگو در حد امکان آخرین خبرها رو واست اس کنه تو هم بذار تو سایت خدا نکنه این ها عضو شورا هستند.