برگزاری جشن صمیمانه

با شرمندگی فراوان جهت دیر به روز شدن، بی برنامه گی برای برگزاری مراسم و مشخص نبودن منابع مالی و تشکیل نشودن کار گروه همفکری این مراسم را تا مرز برگزار نشدن پیش برد ولی برای کمک مالی به دوستانی مراجعه کردیم که نسبت به روستا و معلمان خود دینی داشتن با بی مهری دوستان که مواجه شدیم و نیش خند تمسخر دوستان باعث د که با هزینه های شخصی این مراسم را برگزار کنیم گلایه ها زیاده و دوس ندارم  گزارش این مراسم رو تحت الشعاع خود قرار بده حتی لب تابم نیز همراهی نکرد و در بین خبر تاریخ و ساعت این مراسم اینترنتم قطع شد و ........... تا امروز .

به کمک یکی از بچه ها معلمهای که شماره های آنها را نداشتیم با پرسجو و کوچه به کوچه موفق شدیم آقای سدیدی و پیشیار را پیدا کنیم که به دلیل عدم هماهنکی آقای سدیدی مسافرت بودن و دیگر معلمها نیز به صورت تلفنی دعوت شدن. راهی نصرآباد شدم و بنرها را در سطح روستا نصب کردم و جایگاه را آماده کردم . و دعوت از گروه هنری، مجری و سفارش صندلی و غیره..... نیز انجام شده بود .

مراسم با نیم ساعت تاخیر آغاز شد ابتدا مجری برنامه آقای شجاع ضمن تشکر از حضور معلمین دهه های 60،70 و تشکر از قدردانی اهالی روستا نصرآباد نگین علمی خوشاب به خاطر قدر دانی از معلمین ، و افسوس از تعطیلی 10 ساله این مدرسه، و یاد از معلمان شهید روستا برنامه ها آغاز شد ابتدا هنرمند برتر شهرستان برادر قلعه نوی به تقلید صدا و اجرائی موسیقی پرداخت و سپس گروه هنری اداره ارشاد سبزوار نمایش ازدواج و طلاق را برگزار نمودن که با استقبال بی نظیر حاضرین مواجه شدیم و در ادامه دانش آموزان گذشته نصراباد خاطرات خود را از زمان تحصیل خود بازگو کردن از جمله اسماعیل غلام، هادی اسحاق و حسین دائی حسن که مورد تشویق معلمان حاضر در مراسم شدن ولی اوج مراسم زمانی بود که آمار مدارک مقاطع مختلف اعلام شد و آقای عدالت منش از معلمان روستا نامه تقدیر اهالی روستا از برنامه های فرهنگی مدرسه در سال 67 برای آموزش و پرورش شهرستان سبزوار و دعای فرج آقا امام زمان حسن ختام برنامه ها بود.

از نکات جالب برگزاری این جشن.

1.حضور معلمانی همچون آقای غلام پیشیار،آقای کلوتی، خانم ها عزت و عفت میلانی رضائی،آقایان حمیدرضا عدالت منش ،موسی زارعی و اکبر و علیرضا نصرآبادی.

2.حتی از معلمان نهضت سواد آموزی نیز فراموش نشده بود خانم پوران نصرآبادی(حاج حمزه).

3. دادن هدایای به شیوه قدیم توسط دانش آموزان قدیمی که خود حالا از معلمان برتر شهرستان هستند مانند گردو و بادام و غیره.

4. تشکر از دوست عزیزم کاظم رحمت الله که فقط به خاطر شرکت در این مراسم از تهران شب راه افتاد بود و روز بعد برگشت.

5. آمار گیری تعداد افراد مقاطع مختلف در حین اجراء مراسم که نیز افرادی از قلم افتاده بودن.

6. آوردن تخته سیاه  به داخل حیاط و نوشتن بدان و خوبان حاضر در مراسم، و نوبت خانه قدیم که حالا با هم تشکیل خانواده داده بودن(نوبت خانه به گروهای دختر و پسری گفته میشود که روزانه برای نظافت کلاسها و تامین آب سرویسها انتخاب میشود.

7. تشکر از ریاست محترم شورای اسلامی روستا به خاطر تمام کمک ها و حمایتهای ایشان چون اگه جسارت ایشان نبود شاید مراسم ......

8. شرمندگی از تمام معلمان به خاطر تمام کاستیها که به بزرگواری خود انشا الله ببخشند.

9. آمار اعلام شده مقاطع مختلف 9 نفر کاردانی،83 نفر کارشناسی، فوق لیسانس21 نفر، 11نفر دکترا و یک نفر پرفسور خانم عفت رازقی که ملاک آمار افرادی که پدر و مادرشان در روستا سکونت دارند.


 

/ 7 نظر / 143 بازدید
یه دوست

با سلام و عرض ارادت و سپاس بیکران به خاطر برگزاری جشن تقدیر از معلمان افتخاری دیگر برای نصراباد نگین علمی خوشاب ارتقاء درجه علمی سرکار خانم دکتر عفت رازقی فوق تخصص نفرولوزی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران و اعطاء درجه پروفسوری را به ایشان ؛خانواده محترمشان و بخصوص به روح بلند پدر بزرگوارشان و تمام نصرابادی های عزیز صمیمانه تبریک میگویم . سلامتی و موفقیت این اندیشمند فرهیخته را از خالق بی همتا مسئلت داریم و به روان پدر بزرگوارشان به خاطر تربیت این گوهر گرانقدر درود میفرستیم . سرکار خانم دکتر رازقی مایه مباهات همه اهالی نگین علمی خوشاب هستید و از حضور ارزشمند خودتان و همسرتمحترمتان در مراسم جشن تقدیر از معلمان نیز صمیمانه قدردانی مینمائیم.

یه دوست

باسلام مجدد به نظر میرسه در صورت صلاحدید خبر مربوط به ارتقاء علمی سرکار خانم دکتر عفت رازقی و اعطائ درجه پروفسوری به ایشون رو به عنوان یک خبر در پست اصلی وبلاگ قرار دهید

نصرآباد

سلام خسته نباشید. انشائ الله که در سایه لطف حق تعالی سال خوبی را شروع کرده باشید. برنامه برای اولین بار خیلی عالی بود و برای تقدیر نامه از طریق شورا اسلامی اقدام و به مهر و امضائ فرمانداری برسد تا امتیازی برای اساتید و هم محترمانه تر باشد که دیرتر به دستشان که رسید به خاطر روال اداری باشد. مطمئنم که تمام معلمین از اینکه دعوت شده بودند بسیار خوشحال بودند هر چه قدر که برنامه کم و یا کاستی داشته باشد. خدا قوت بده به شما و همه کسانی که برای برگزاری این برنامه تلاش کردند.

نصرآباد

سلام خسته نباشید. انشائ الله که در سایه لطف حق تعالی سال خوبی را شروع کرده باشید. برنامه برای اولین بار خیلی عالی بود و برای تقدیر نامه از طریق شورا اسلامی اقدام و به مهر و امضائ فرمانداری برسد تا امتیازی برای اساتید و هم محترمانه تر باشد که دیرتر به دستشان که رسید به خاطر روال اداری باشد. مطمئنم که تمام معلمین از اینکه دعوت شده بودند بسیار خوشحال بودند هر چه قدر که برنامه کم و یا کاستی داشته باشد. خدا قوت بده به شما و همه کسانی که برای برگزاری این برنامه تلاش کردند.

نصرآباد

سلام خسته نباشید. اگر یه شماره حساب بدهید یا طریقه کمک به هزینه های مراسم را ذکر کنید خوشحال می شویم.

قاسم رحمت الله

تشکر ویژه دارم از مدیر وبلاگ که اینقدر قشنگ و با زبان شیوا و فصیح مراسم رو play to play و لحظه به لحظه گزارش و نقد کرد---و انتقاد و شکایت ویژه دارم از دوستانی که هزار بار خواهش کردیم اسم محاوره و اسمی که در روستا صدا می شوید را در وبلاگ قرار دهید ولی باز هم اثری نکرد دیگر نمی دانم چه بگوییم شما دوستان خودتان قضاوت کنید آخر مگر معرفی خود چه جرم و گناهی دارد---باز هم از مدیر وبلاگ خواهشمندم در صورت صلاحدید برای اینکه دوستان اسم واقعی خود را در وبلاگ قرار دهند دوباره یه پست در صفحه اصلی سایت قرار بدهد

kazem

به به آقا حسین هم که تشریف دارند حضورشون مبارک