عشق مادر به دختر معلول

 به مناسبت هفته بهزیستی سلام بر یار زنده دلم دومین عشق صد در صد حقیقی عشق مادر به فرزند است.مادر علت است و فرزند معلول.مادر نیازی به فرزند ندارد وتنها چیزی که او را به مراقبت و شب زنده داری برای فرزند وا میدارد عشق است.

ایا کسی هست که به عشق مادر به فرزندش ایمان نداشته باشد؟

زیباترین و عاشقانه ترین لحظات این دنیا معاشقه ی مادر و بچه است...البته کسانی که مادر نشده اند یقین ندارند ...درست لحظاتی که فرزند غرق در شادی و سرخوشیست و گویا مادری نبوده که 9 ماه تحمل سختی حمل و درد زایمان و مراقبت هاس شبانه از بیماری را برای او داشته...مادر صبح به صبح برای فرزند دعا میکند و اورا به خدا میسپارد...

مادر یک عاشق حقیقی است...وقتی در لحظات غم و غصه ی معشوقش که همان فرزندش است قرار میگیرد از صمیم دل دوست دارد همه ی غمها برای او باشد از ته دل ارزو میکند بلاها و مریضیهای فرزندش مال او باشد...او بی هیچ چشمداشتی همه ی محبت و عشقش را ایثار میکند و توقعی ندارد..

و در لحظات شادیش حتی کمترین ان ...لحظه ای که لقمه ای غذا به دهان میگیرد اولین فکرش فرزندش است حتی اگر بزرگ باشد...که ایا او گرسنه است؟غذا خورده؟نکند من این لقمه را به دهان بگذارم و فرزندم جایی از این دنیا گرسنه باشد...؟و مادری نیست که با این دلشوره لقمه به دهان میگذارد..و این عادتی شده که حتی گاهی خودش هم توجهی به این دلشوره که نمک غذایش شده ندارد...

این پیش مقدمه ای بود بر ایثارگریهای مادری دلسوز و مهربان و خانواده فداکار که با بضاعت مالی کم دختر خود را سالیان سال در خانه نگهداری و به آسایشگاههای بهزیستی نبرده ولی حالا که این دختر با هوش که حتی تحصیلات خود را همراه دیگر فرزندان خانواده تا مقاطع راهنمای پیش برده نیازمند همت و کمک خیرین محترم را دارند که در صورت تمایل با مدیر سایت هماهنگ و شماره حساب دریافت نمایند و این خانواده و مادر کسی به جزء خانم مرحوم عباس طلا نیست.

/ 0 نظر / 24 بازدید